ישראל זעירא - ראש יהודי

האם פורים ככיפורים? ראיון ב"כיפה" עם ישראל זעירא יו"ר ראש יהודי ומנכ"ל באמונה נדל"ן

במסגרת ראיון שקיים אתר "כיפה", התייחס זעירא לשאלות הנוגעות לחג הפורים, מאורעות השנה וההשפעה שלכם על עמותת ראש יהודי. "עברנו הרבה מאז יום הכיפורים ושמחת תורה האחרונים. נולדו תובנות חדשות, התגלו כוחות שלא הכרנו, ומפלס השנאה ירד לעומת האחדות שעלתה", אמר זעירא. "רוב הציבור מבין שיש לחזק ולהתחזק באחדות ואהבה זה לזה למרות המחלוקות".

ישראל זעירא התייחס גם לתפילות בכיכר דיזינגוף. "הפסקנו בינתיים את התפילות ואנו בחשיבה על מה נכון לעת הזאת. לשמחתנו, כמות התלמידים בשיעורים הוכפלה משנה שעברה וזרם המתעניינים הולך וגובר. רק עיוור לא רואה את גל ההתעוררות הרוחנית שעם ישראל עובר. לא רק הנחת תפילין והפרשות חלה, אלא ממש התעוררות לשמירת שבת, לימוד תורה ותהילים, תפילות, קבלת צניעות, ציצית ועוד תופעות מדהימות שהתפרצו בבת אחת בעקבות אסון שמחת תורה. יש גם רצון פנימי להתאחד ולתקן את האחווה וזה משמח מאד על רקע השנה שקדמה לה".

זעירא גם נשאל הוא מצטער על משהו שנעשה בשנה האחרונה. "אני עסוק בשאלה הזו באופן יומיומי", השיב "יש אמירות שהיו צריכות להאמר אחרת בסגנון עדין יותר. יחד עם זאת, הרצון שלנו לאהוב כל אחד, להאמין בטוב שבכל אחד ולקרב את כל מי שמעוניין בכך ולשמחתנו יש רבים – היה נכון אז ונכון עוד יותר כיום.

זעירא סיפר כי עדיין מנסים להשחית שלטים של ראש יהודי, אבל הוא מאמין שמדובר באנשים בודדים. "הסיבה שיש בקצה אנשים שמנסים להשתיק אותנו, איננה בגלל אמירה, זו או אחרת, אלא, כי יש חרדות קשות על דמותה של המדינה, בעקבות המגמה לכיוון המסורתי של רוב הציבור".

לדברי זעירא, אותם אנשים בטוחים שהמדינה הולכת לכיוון של כפיה דתית על העולם החילוני. "עלינו לומר באופן ברור שאנו מתנגדים לכך", אומר ישראל זעירא. "עם ישראל יחזור בתשובה אך ורק מרצונו החופשי הטהור ללא שום לחץ. אני בטוח שזה יקרה בסבלנות ובאהבה ללא תנאי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *